HAKKIMIZDA

Şule Karabacak EronFirma Sahibi

Health Queen sizin için, her ortamda sağlığınızı ve rahatınızı düşünerek kurulmuş bir markadır. Uzun süre masa başında çalışmak zorunda kalan beyaz yakalıların en büyük sorunlarından biri olan bel, sırt ve omuz ağrılarının, en büyük nedeni rahat oturma koşullarının oluşturulmamasıdır.

Şu an içinde bulunduğumuz Pandemi şartları da bunu değiştirmedi; ofis ortamından ev ortamına geçiş yaptık ancak yine de  bir sandalyede saatlerimizi geçiriyoruz. Büyük şehirlerin şartlarını düşündüğümüzde ise ofiste/evde çalışmadığımız zamanın bir kısmını trafikte yine arabaların içinde oturarak geçiriyoruz.

Oturma eylemi bizler için artık son derece önemli; sağlığımızı ve mutluluğumuzu etkileyen bir eylem. Health Queen olarak ürettiğimiz yastıklarla; ofiste, evde, arabada veya seyahatte sizin daha sağlıklı ve rahat zaman geçirmenizi sağlıyoruz.

Peki Health Queen markası nasıl ortaya çıktı? Bu markanın kurulması aşkı bulmamla başladı. Sevgili eşim Poliüretan sektöründe 20 yıldan fazladır çalışan ve 4 senedir de üretim yaparak yüksek kaliteli süngerleri tüketici ile buluşturan, sektörün önde gelen isimlerinden birisidir.

Ofiste saatler geçirmem ve duruş bozukluğumun oluşması yüzünden, prototip olarak kendimiz için ürettiğimiz bu özel yastıkları tüketici ile buluşturma fikrini bizde oluşturdu.

Piyasadaki yastıkların bir kısmının kalitesi, bir kısmının da renk ve desen kısıtlılığı ile ne yazık ki tüketicileri mutlu etmeye yetecek düzeyde olmadığını tespit ettik. Health Queen olarak üstün kaliteli süngerlerimizi, değişik renk ve desenleri ile bizim gibi sağlığına önem veren sizlerle buluşturmak istedik. Bunu yaparken de üretimimizin bir kısmını benim kendi köyüm olan Yalova Kurtköy’de yaşayan ev kadınlarına yaptırarak hem kadınlarımıza, hem de köy ekonomisine destek olmak istedik. Şu anda minik bir atölyede benim kız kardeşim ve kuzenim şirketimizin kılıf dikme kısmını büyük bir sevgi ve özveri ile yerine getiriyorlar. Sonrasında makine sayımızı arttırarak üretime dahil olan kadın sayısını da arttırmayı planlıyoruz. Hedeflerimizden biri de Ortopedik yastıklarda mükemmelliği önce Türkiye sonra dünya ile buluşturmak.

Misyon olarak en iyi ürünü üreterek müşterilerimize mümkün olan en makul fiyatlarla sunmak, müşterilerimizin bulundukları her yerde sağlıklı ve mutlu bir şekilde var olmasını sağlamak. Bunu yaparken de kadınların ekonomik süreçlerin içinde var olmasına ve yer edinmesine yardımcı olmayı istiyoruz.